11 Ekim 2011 Salı

Secret Garden/시크릿 가든 [2010]En belli başlı Karakterler;

Kim Joo Won (Hyun Bin)
Ailesinin mağazasında müdürdür ve oldukça zengindir. Ve artisin, ukalanın tekidir.

Gil Ra Im (Ha Ji Won)
Fakir bir dublördür. Sürekli özür dileyen bir tiptir.

Oska (Yoon Sang Hyun)
Kim'in kuzeni ve ünlü bir şarkıcıdır.


Tahmin edildiği gibi zengin-fakir aşkı anlatılıyor. Kim Joo Won, Ra Im'e bir anda tutulur değim yerindeyse. Sürekli peşinde dolaşmalar falan. Bir de ona hava atar sürekli zenginim, çok para kazanıyorum diye. Sürekli kızımızı düşünür, aşık olduğunu kabullenemez bir türlü. Kız da bu ilgi karşısında yavaştan hoşlanmaktadır. Sonrasında ise farklı farklı olaylar yaşanır. Konu hakkında bu kadar bilgi vereyim, zira tüm diziyi anlatmiyim.


Kişisel yorumuma geleyim;

Hyun Bin'in yanına daha güzel ve sevimli bir kız konmalıydı diye düşünüyorum. Misal; Park Shin Hye, Im Soo Jung ve dizinin son bölümünde beliren Son Ye Jin güzelliği gibi. Bu kız bana ne çekici geldi ne de sevilesi. Diziyi götüren Hyun Bin'di zaten. Karakteri çok komikti. Beden değiştirdikleri yerler de epey güldürdü. Sonu da güzeldi neyse ki. Bu arada onlarda da 3 çocuk teşviki var herhalde:D

Dizideki diğer karakterlerden;
Yönetmen karakterine uyuz oldum. Kıza sürekli serseri diyor, bağırıyor. Sonra da aşık olmasını bekliyor. Hee oldu gülüm çok beklersin!
Oska denen adamın saçlar ne fenasiydi öyle ya cidden teyzeler gibi. Pantolonları da bir çirkin şalvarımsı falan. Göz zevkimi çok bozdu be.
Han Tae Sun denen çocuğu da gay yaptılar ya yazık oldu bee. O ne tatlı bir şeydi öyle. Bu çocuğu görünce acaba K-Pop gruplarında falan mı dedim de yeniymiş daha.
Kim'in annesinin saçları da berbat ötesiydi. Kadın da çok uyuzdu gerçekten.
Yönetmenin yardımcısı rolündeki adamı sevdim, arabulucuydu:D You've Fallen For Me'de de sevmiştim zaten.
Ve ve Ra Im'in ev arkadaşı ne şeker tatlı bir şeydi ya. Başrole onu koysalar daha iyiydi zannımca.

Genel itibariyle dizi güzeldi ama 20 bölüm fazla gibi geldi sanki son birkaç bölümde sıkıldım. Diziler 16 bölümde tutulsa iyidir bence. Sonrasında bitse de gitsek moduna giriyorum ben. Neyse efendim izleyin Hyun Bin'i fındıkkafa saç modeliyle bile beğeneceksiniz yani o kadar!


AKILDA KALANLAR


En sevdiğim, unutamadığım yerlerden biri Kim Joo Won'un hemen hemen herkese eşofmanının hikayesini anlatmasıydı. Özellikle de ilk bölümde asansörün önündeki bölüm çok komikti. Yanlış anlaşılmayı düzeltmeye çalışması ve eşofmanının etiketini gösterme çabası. Eşofman çok şekerdi ayrıca. Tabi öyle bir eşofmanı bir erkeğin giymesi tartışılır :D
15. bölümde kızın cırlayışını taklit etmesi


Bu resme yoruma gerek yok zaten her şey ortada :D
Seviyorum seni Hyun Bin, izlemeye devam edeceğim ^^

Dizinin beğendiğim şarkısını da paylaşayım. Özellikle başı, müziğin alttan geldiği bölüm huzur verici.


Bu da başrolümüz Hyun Bin'in sesinden olanı;

2 yorum:

 1. Blogunuzu yeni keşfettim ve bayıldım. Sizin Kore'ye ve dizilerine bakış açınız tam benlik. Ama ben biraz geç kaldığım için sizin bir sene önce izlediğinizm dizileri ben yeni izliyorum :) Ama yetişicem bu güzel Kore Dizilerine elimden geldiğince.
  Bu diziye de bayıldım gerçekten.
  Ben de kendi blogumda paylaştım sizinle de paylaşmak istiyorum. Yorumlarınızı merak ediyorum sevgiler...

  http://bendengecenkikayeler.blogspot.com/2012/08/kore-dizisi-secret-garden.html

  YanıtlaSil
 2. Beğenmenize çok sevindim :) Ben de uzun zamandır izleyemedim aslında dizilerden, arşivde öylece beklemekteler...

  Bakıyorum hemen, sevgilerr ^^

  YanıtlaSil